CZ
PL
EN
DE
Logo

C 2013 by Wagner-Tech-Textil GmbH   .   All Rights reserved   .   E-Mail: info@rexess.com   .   Designed by rexess.de
Wir auf Facebook
Wir auf LinkedIn
Acetat Garn rexea
Díky svému původu z přírody má acetát podobné
vlastnosti jako viskóza, je obdobně příjemný a
hedvábný na dotyk.
exklusivně u
Wagner-Tech-Textil GmbH
Oeko-Tex Standard 100
Herstellung von Acetat-Diagram
Budova WTT
Svet-mapa
Novinky
Acetát celulózy jsou vlákna z regenerované celulózy, kdy je minimálně 74% hydroxylových skupin acetylováno. Jsou vyrobena acetylací celulózy  směsí anhydridu kyseliny octové  (kyselina octová a kyselina sírová). Poté je použito těkavé rozpouštědlo, aceton; nato prochází vlákenná hmota spřádací tryskou, po průchodu spřádací tryskou se aceton vypaří. Vznikne směs 49 až 54 % vázané kyseliny octové a 41 až 46% celulózy. Proto se také o tomto celulózovém chemickém vláknu říká, že představuje přechod k syntetickému chemickému vláknu.

Výroba acetátu (acetátu celulózy)

Acetát je všestrannou surovinou

, má široké spektrum možného použití, kam patří odvětví módy, textilu pro domácnost, právě tak jako jeho možné využití v medicíně a mnoha dalších oborech. Acetátové příze jsou textilní vlákna z acetátu celulózy. Surovinou je, jako u viskózy, celulóza. Textilie z vlákna acetátu celulózy vypadají velice podobně jako přírodní hedvábí a na dotek jsou téměř také tak příjemné, však je také acetát nazýván umělé hedvábí. Zpravidla jsou nemačkavé a snadno se udržují. Díky odolnosti proti vodě a nabobtnání je acetátová příze vhodná na látky pro pláště do deště a deštníky. Matně třpytivý vzhled zůstává ovšem zachován. Dále se acetátové příze používají při výrobě látek na halenky, košile, šaty, podšívky, kravaty a dámské prádlo.
Afinita k barvení acetátu je vynikající. Textilie si zachovají svoji barvu, což je důležité u oblečení, to hraje velice důležitou roli při jeho výběru..
Acetát pochází z přírodních surovin a nabízí mnoho vlastností, které spotřebitel dneška hledá. Příjemné nošení přitom stojí na prvním místě, a to zákazníka, který se pro acetát rozhodne, bude těšit, především protože acetát umožňuje dýchat kůži, právě tak jako jiná přírodní vlákna - bavlna nebo vlna.

Mimoto je acetát příjemný při dotyku s kůží a nenabíjí se statickou elektřinou. To jsou důležité faktory, když se pomyslí na to, že dnešní spotřebitel je mnohem citlivější ke kvalitě oblečení. Právě tak důležité jsou i estetické vlastnosti látky a zde se uplatní především přírodní vlastnosti tohoto materiálu. Díky lesku vlákna je ideální pro třpytivé a hedvábné látky, stuhy a lemovky. Dále umožňuje při skaní dosáhnout různých zajímavých povrchových efektů v látce.
K půvabu acetátu patří také to, že se prezentuje v rozličných podobách. Acetát je ideální pro látky, které vyžadují vynikající splývavý efekt. Velkou předností acetátu je, že se dá lehce míchat s jinými vlákny. Společně s jinými vlákny je poté možné splnit ještě širší spektrum požadavků. Jeho smíchání s polyamidem nebo polyesterem umožňuje např. kombinovat sílu syntetických vláken s krásou acetátu, a díky tomu lze bez problému zhotovit ultra jemné tkaniny jako je krep, žoržet a nejjemnější trikotové látky. Acetát má ale také afinitu k přírodním vláknům: s acetátem v osnově nebo útku je možné zvýšit atraktivitu hedvábí, bavlny nebo vlny, vznikají tak nové a nečekané možnosti.
Acetát zaznamenal dlouhou a pohnutou historii, která započala ještě před rokem 1921. I když byl prvně vyroben v roce 1869, k jeho komerční produkci došlo mnohem později, až když bylo objeveno vhodné rozpouštědlo. Na začátku  našel acetát uplatnění při výrobě letadel k zesílení křídel a trupu. Po první světové válce se hledala možnost využít tento nový produkt také v jiných oblastech. Využití

acetátu celulózy jako textilní příze

se podařilo realizovat teprve po objevení nové třídy disperzních barviv začátkem 20. let.Od té doby se technologie vláken značně  rozšířila, což bylo základním principem při procesu výroby acetátu, zatímco původní princip zůstal v podstatě zachován.

Původ a použití acetátu (acetátových přízí)

Pokud byste si přáli mít acetát v provedení 84 dtex, 110 dtex, 133 dtex nebo 330 dtex, je možné objednat acetát v požadované jemnosti.
Náš sortiment nabízí

38 různých barev acetátové příze

, které jsou v provedení 167 dtex z našeho skladu ihned k dodání.
Mimo to je to vlákno antistatické, tím poskytuje pohodlné nošení.
Acetát je vlákno, které je zhotovené z obnovitelné suroviny dřeva a je proto šetrný k životnímu prostředí.

Acetátová příze rexea

Díky svému původu z přírody má acetát podobné vlastnosti jako viskóza a je příjemný na dotyk.
Acetátová příze přesvědčí svým skvělým a přirozeným vzhledem, na dotyk je hedvábná a měkká, nezáleží na tom, zda v provedení vysoce lesklém či matném.
ISO 14001
ISO 9001
>Home>Acetátové příze rexea
Synonyma: Acetát | Acetátová příze | Acetátové příze | Acetátové vlákno | Celulózový acetát | Acetát celulózy | Umělé hedvábí | Přírodní hedvábí | Textilní příze | Chemická vlákna |
e-Katalog
e-Katalog >>>
"Poskytujeme jistotu, díky níž je možné denně využít možnosti dodání zboží podle Vašeho přání"